SAT Koulutuspalvelut Oy SAT Koulutuspalvelut Oy

Puhelin 040 685 5683 info@satkoulutuspalvelut.fi

Maksu- ja peruutusehdot

Maksuehdot

SAT Koulutuspalvelut Oy laskuttaa voimassa olevilla hinnoilla tai erillisen tarjouksen perusteella määritetyillä hinnoilla, 14 päivää netto. Laskutukseen liittyvistä epäselvyyksistä perimme 20€ lisämaksun.

Peruutusehdot

Peruutus on tehtävä SAT Koulutuspalvelut Oy:lle viimeistään seitsemän (7) päivää, Ratatyöstä vastaavan peruskoulutukseen kymmenen (10) päivää, ennen suunnitellun koulutuksen alkamista, jolloin peruutus on maksuton. Peruutus tulee tehdä sähköpostilla info@satkoulutuspalvelut.fi tai puhelimitse p. 040 6855 683/040 6855 685.

  • peruutus 3-6 päivää ennen koulutusta, peruutuskulut 30 % koulutuksen hinnasta
  • peruutus1-2 päivää ennen koulutusta, peruutuskulut 50 % koulutuksen hinnasta

Ratatyöstä vastaava -peruskoulutus:

  • peruutus 6-9 arkipäivää ennen koulutusta, peruutuskulut 30 % koulutuksen hinnasta
  • peruutus 1-5 arkipäivää ennen koulutusta, peruutuskulut 50 % koulutuksen hinnasta

Myöhemmin tehdyistä peruutuksista tai kokonaan peruuttamatta jättämisestä perimme täyden koulutuksen hinnan.

Sairaus- tai vakavan henkilökohtaisen tapahtuman johdosta voidaan erillisen selvityksen perusteella näistä maksuista luopua. Työeste ei ole riittävä peruste maksuvelvoitteesta luopumiseen.

Vastuuvapaus

SAT Koulutuspalvelut Oy:llä on pakottavasta syystä, oikeus peruuttaa tai siirtää sovittu koulutus viimeistään kolme (3) päivää ennen kurssin alkua. Myöhemmin tapahtuvat peruutukset korvataan tarjoamalla kyseinen koulutus myöhempään ajankohtaan siirrettynä 50 % alennuksella sovitusta hinnasta.

SAT Koulutuspalvelut Oy ei vastaa kolmannen osapuolen aiheuttamasta peruutuksesta tai koulutusajankohdan siirtymisestä.